partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI OSP KOBYLNICA

WIEŚCI OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali pięć wyjazdów do dziań ratowniczo-gaśniczych.

      Dwa razy strażacy wyjeżdżali do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych. W wtorek 6 września kilkanaście minut po godzinie 17 kobylniccy strażacy usuwali gniazdo szerszeni zlokalizowane na budynku jednorodzinnym w miejscowości Janikowo. Druga interwencja związana z owadami miała miejsce w czwartek 8 września w miejscowości Biskupice, gdzie kobylniccy strażacy usuwali dwa gniazda owadów.

     W środę 7 września kilka minut po północy strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do pomocy policji w otwarciu domu jednorodzinnego na terenie Kobylnicy. Istniało podejrzenie, że mieszkancowi tego domu mogło coś się stać. Strażacy weszli do budynku przez uchylone okno. Na szczęście obawy się nie potwierdziły, kobieta była cała i zdrowa. Działania ratownicze trwały 35 minut. 

     Kolejne zdarzenie miało miejsce 8 września po godzinie 11. Doszło do pożaru lokomotywy na terenie jednego z zakładów przy ul. Rakowickiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po dwa zastępy strażaków z Kobylnicy, Swarzędza oraz jeden zastęp z  JRG-3. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ogień był już wstępnie opanowany przez pracowników zakładu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, lokalizacji pożaru oraz jego całkowitemu ugaszeniu przy pomocy gaśnic proszkowych. Działania ratownicze trwały godzinę.

     Wieczorem kilka minut po godzinie 20 kobylniccy strażacy zostali wezwani do pożaru sadzu w kominie na terenie jednej z posesji w Kobylnicy. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar sadzy i przystąpili do działań gaśniczych. Działania ratownicze, które trwały ponad godzinę były prowadzone przez strażaków z Kobylnicy i JRG-3.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.