partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 14 wyjazdów do działań ratowniczych.

      7 wyjazdów dotyczyło działań humanitarnych związanych z dowozem wyżywienia dla uchodźców z Ukrainy, dwa zdarzenia to alarmy pożarowe z instalacji p-poz, które okazały się alarmami fałszywymi oraz jeden wyjazd do usuniecia gniazda owadów błonkoskrzydłych.

     W czwartek 30 czerwca strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali trzykrotnie do działań ratowniczych . Dwa zdarzenia dotyczyły usuwania powalonych drzew. Jedno drzewo znajdowało się na pasie drogi wojewódzkiej 194 pomiędzy miejscowościami Kobylnica a Uzarzewo. Drugie drzewo kobylniccy strażacy usuwali w Janikowie na ul. Ogrodniczej. Trzecie zdarzenie tego dnia miało miejsce w godzinach popołudniowych kilka minut po godzinie 17. Kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Gruszczyn, gdzie samochód osobowy na jednym z zakrętów uderzył w barierki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, neutralizacji rozlanego oleju oraz płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu przy pomocy przecinarki do stali i betonu uszkodzonych barierek. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę.

     W piątek 1 lipca kilkanaście minut przed północą strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do Bogucina, gdzie doszło do pożaru busa. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód typu bus do przewozu osób cały w ogniu, a ogień przeniósł się już na zaparkowany w pobliżu samochód osobowy. Strażacy ubrani w aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do działań gaśniczych. Po kilkunastu minutach ogień udało się opanować i strażacy mogli rozpocząć dogaszanie samochodów. Działania ratownicze trwały godzinę.

Źródło: OPS Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.