partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 5 wyjazdów do działań ratowniczych.

W piątek, 13 lipca kobylniccy strażacy zostali wezwani do alarmu pożarowego z instalacji pożarowej, zlokalizowanej w jednym z centrów handlowych w Swarzędzu. Alarm okazał się fałszywy i był wywołany przez awarię czujki.

Dwa wyjazdy miały miejsce w niedzielę, 15 lipca. Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godz. 13:00 i brzmiało bardzo groźnie. Wezwanie dotyczyło pożaru cysterny kolejowej, stojącej na bocznicy w Kobylnicy przy ul. Krętej. Natychmiast, na miejsce zdarzenia wyjechały dwa zastępy z Kobylnicy oraz strażacy z JRG-3, JRG-6 i OSP Swarzędz. Po przybyciu na miejsce, kobylniccy strażacy zastali skład kilkudziesięciu cystern kolejowych stojących na bocznicy kolejowej, jednak nie było żadnych zewnętrznych oznak pożaru. Strażacy przystąpili do działań mających na celu rozpoznanie sytuacji . Strażacy ustalili w rozpoznaniu, iż cysterny są puste, a wcześniej była przewożona surowa ropa. Z relacji świadków strażacy uzyskali informację, iż był słyszany duży huk oraz języki ognia nad jedną z cystern., w okolicy stojących cystern był wyczuwalny charakterystyczny zapach surowej ropy. Strażacy rozpoczęli oględziny każdej z cystern oraz kontrolę przy pomocy mierników wielogazowych. Podczas prowadzonych oględzin, strażacy zlokalizowali jedną cysternę, w której był otwarty jeden z włazów. Prawdopodobnie, w wyniku wysokiej temperatury doszło do rozszczelnienia i uwolnienia oparów ropy, które uległy spaleniu. Strażacy nie stwierdzili w chwili obecnej zagrożenia i zakończyli swoje działania kilka minut przed godz. 15:00.

Tego samego dnia, kilkanaście minut po godzinie 17:00 ponownie zawyła kobylnicka syrena. Strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kobylnicy przy ul. Wiatrakowej. Po przybyciu na miejsce, strażacy z jednego zastępu udali się pod wskazany adres do osoby poszkodowanej, natomiast drugi zastęp udał się w miejsce lądowania śmigłowca LPR. Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz przetransportowaniu ratowników od miejsca lądowania do budynku, gdzie znajdowała się osoba poszkodowana. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

We wtorek, 17 lipca kobylniccy strażacy zanotowali kolejne dwa wyjazdy, które dotyczyły alarmu pożarowego oraz usuwania gniazda owadów błonkoskrzydłych.

 

 

 

 

 

 

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.