partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali dwukrotnie do działań ratowniczych. Interweniowali do wypadku drogowego oraz zagrożenia pożarem.

     W sobotę przed godzinę 20 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do wypadku na drodze wojewódzkiej 194 pomiędzy Uzarzewem a Biskupicami. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż do zdarzenia doszło w miejscowości Bugaj . Zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowali sami kierowcy, Jeden z nich znajdował się nieprzytomny, zakleszczony w rozbitym samochodzie. Strażacy natychmiast zamknęli ruch na drodze i przystąpili do działań ratowniczych polegających na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym, oświetleniu terenu oraz wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy przy pomocy zestawów hydraulicznych ratownictwa drogowego. Niestety przybyły na miejsce zespół ratownictwa drogowego stwierdził zgon zakleszczonego kierowcy. Drugi z obrażeniami trafił do szpitala. Po zakończeniu działań część zastępów wróciła do bazy. Na miejscu pozostali strażacy z OSP Biskupice w celu oświetlenia terenu podczas prowadzenia działań policji i prokuratora. Działania prowadzili strażacy z Kobylnicy, Biskupic Pobiedzisk i JRG-3.

    W nocy z soboty na niedzielę kilka minut przed godziną 1 kobylniccy strażacy zostali wezwani do Kobylnicy na ul. Poznańską, gdzie w jednym z domów jednorodzinnych mieszkańcy wyczuli zapach spalenizny. Po przybyciu na miejsce strażacy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili, iż w jednym z pomieszczeń był wyczuwalny zapach spalonych przewodów elektrycznych. Prąd w budynku został wyłączony przez mieszkańców. Strażacy przystąpili do sprawdzania gniazdek elektrycznych przy pomocy kamery termowizyjnej i przyrządu Hotstick. Po dokonaniu pomiarów strażacy ustalili, iż przyczyną zapachu było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z gniazdek. Strażacy wyłączyli obwód, na którym doszło do zwarcia, dokonali pomiarów miernikiem wielogazowym i wrócili do bazy. Działania ratownicze trwały 30 minut. 

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.