partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

Miniony rok 2022 dla kobylnickich strażaków okazał się rekordowym w całej historii pod względem wyjazdów.  Strażacy z Kobylnicy średnio wyjeżdżali codziennie i zanotowali 396 wyjazdów do działań ratowniczo- gaśniczych. To jest o 110 wyjazdów więcej niż w roku poprzednim, co daje wzrost o 38 % w porównaniu do roku 2021.  

      58 zdarzeń to pożary, z czego 24 pożary dotyczyły różnego rodzaju budynków mieszkalnych, gospodarczych czy magazynowych. 300 zdarzeń to tak zwane miejscowe zagrożenia, na które składają się: wypadki drogowe i kolizje - 22, usuwanie skutków anomalii pogodowych – 59 (wzrost o prawie 100%) , pomoc policji - 3 i pogotowiu – 13 , usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych – 21, działania humanitarne związane z  pomocą uchodźcom z Ukrainy - 168, działania związane z pandemią COVID - 19 - 5 oraz inne związane z wyciekami gazu, uwalnianiu zwierząt oraz neutralizacji plam ropopochodnych.  38 zdarzeń to alarmy fałszywe, głównie pochodzące z monitoringów pożarowych. 
    W trakcie naszych działań udzielaliśmy pomocy 26 osobom rannym. Cieszy fakt, że w ubiegłym roku pomimo tak dużej liczby interwencji w zdarzeniach, do których wyjeżdżaliśmy żadna osoba nie poniosła śmierci. Jeden ze strażaków został ranny podczas działań ratowniczych. 48 interwencji miało miejsce poza gminą Swarzędz na terenie gmin ościennych.
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.