partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

Dwa zdarzenia zanotowali strażacy z Kobylnicy w minionym tygodniu.

     We wtorek 5 października kilka minut przed godziną 17 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do powalonego drzewa pomiędzy Wierzenicą a Wierzonką. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili złamane drzewo, które blokowało jeden pas drogi. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do usuwania złamanego drzewa przy wykorzystani pilarki spalinowej. Po niecałej godzinie działania zostały zakończone.

     Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę 10 października. Kilkanaście minut przed godziną 22 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego pomiędzy Wierzonką a Mielnem. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy, który po uderzeniu w drzewo przewrócił się na bok i zablokował drogę.  W przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy ustalili, iż samochodem podróżował tylko kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem strażaków i nie wymagał pomocy medycznej. Działania ratownicze polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych i oleju oraz postawieniu samochodu na kołach, dzięki czemu jeden pas drogi został udrożniony. Po zakończonych działaniach miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłym na miejsce policjantom. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.