partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 6 wyjazdów do działań ratowniczych.

 
      We wtorek, 2 kwietnia strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do powalonego drzewa na trasie 194 w miejscowości Bugaj. Jak się później okazało zgłoszenie było alarmem fałszywym, ponieważ strażacy po przejechaniu całego odcinka drogi z Kobylnicy do Biskupic Wlkp. nie znaleźli żadnego powalonego drzewa, które blokowało by jeden pas drogi.
     W czwartek, 4 kwietnia doszło do dwóch wypadków. Oba miały miejsce w Kobylnicy, na ul. Poznańskiej przed remizą OSP Kobylnica. Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 16. Doszło do wypadku motocyklisty, który w wyniku ostrego hamowania przed przejściem dla pieszych się przewrócił. Natychmiast na miejscu pojawili się strażacy z Kobylnicy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Działania ratownicze trwały niecałą godzinę. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Czterdzieści pięć minut po powrocie do bazy strażacy, którzy przebywali jeszcze w remizie usłyszeli potężny huk. Po wyjściu przed budynek okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, z czego jeden oddalił się z miejsca zdarzenia. Strażacy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu, udzieleniu pomocy przedmedycznej jednej osobie oraz kierowaniu ruchem. Po przybyciu na miejsce policji strażacy usunęli rozbite pojazdy z drogi i przystąpili do neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana po opatrzeniu niewielkich obrażeń na miejscu zdarzenia nie wymagała transportu do szpitala. Działania ratownicze trwały 90 minut.
    W piątek, 5 kwietnia strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do wypadku drogowego w Swarzędzu na ul. Poznańskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z czego jeden przewrócił się na bok. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, iż nie ma wielu poszkodowanych i związku z tym kobylniccy strażacy zostali zawróceni do bazy.
    Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w poniedziałek, 8 kwietnia. Obydwa wyjazdy dotyczyły pożarów. W pierwszym przypadku strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do pożaru trawy na obrzeżach lasu w okolicach Stęszewka. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji oraz braku wiatru, pomimo bardzo niskiej wilgotności ściółki leśnej ogień nie przeniósł się na pobliski młodnik. Działania strażaków z Kobylnicy, Pobiedzisk, Biskupic i JRG-3 trwały niecałą godzinę. Drugi pożar miał miejsce tego samego dnia po godzinie 22 i dotyczył pożaru samochodu osobowego na polnej drodze pomiędzy  Wierzenicą a Kicinem. Po dotarciu na miejsce kobylniccy strażacy ustalili, iż pali się samochód osobowy oraz trawa i krzaki na powierzchni około 120 m 2 . Samochód był cały w ogniu, na szczęście wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Po ugaszeniu pożaru strażacy przekazali miejsca zdarzenia policji, która będzie prowadzić swoje czynności dochodzeniowe. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.