partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

11 wyjazdów to bilans minionego tygodnia kobylnickich strażaków. 7 wyjazdów dotyczyło działań humanitarnych związanych z uchodźcami z Ukrainy a 4 wyjazdy to działania ratownicze.

     W piątek 18 marca kilka minut przed godziną 14 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Katarzynki. Działania kobylnickich strażaków polegały na przygotowaniu lądowiska, zabezpieczeniu lądowania i startu śmigłowca oraz transportu osoby poszkodowanej z miejsca zamieszkania do śmigłowca. Działania ratownicze trwały godzinę.

     Dwa razy strażacy z Kobylnicy wyjeżdżali w sobotę 19 marca. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy kilka minut przed godziną 3 i dotyczyło zadziałania czujki tlenku węgla w jednym ze swarzędzkich sklepów. Działania strażaków polegały na dokonaniu pomiarów czujnikami wielogazowymi oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3. Drugi wyjazd tego dnia miał miejsce przed godziną 21 i dotyczył pomocy pogotowiu energetycznemu w usunięciu powalonego drzewa, które upadło na linie energetyczne. Ponieważ linie nie zostały zerwane usuniecie drzewa okazało się nie lada wyzwaniem w związku z dużym naprężeniem drzewa oraz przewodów energetycznych. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

     W poniedziałek 21 marca kilka minut po godzinie 13 kobylniccy strażacy zostali wezwani do pożaru trawy, krzaków i trzciny w miejscowości Promno. Pożar był bardzo intensywny i bardzo szybko się rozprzestrzeniał w bardzo trudnym bagienno torfowym terenie, gdzie nie można było dotrzeć samochodami pożarniczymi, a w niektórych miejscach nawet pieszo. W pewnym momencie pożar zaczął zagrażać pobliskim budynkom mieszkalnym . Na szczęście ofiarne działania strażaków pozwoliły obronić budynki, a po około godzinie intensywnych działań gaśniczych pożar udało się opanować i rozpoczęło się dogaszanie pogorzeliska. Działania ratownicze trwały ponad trzy godziny. Z pożarem walczyło łącznie 9 zastępów straży pożarnej z Kobylnicy, Biskupic, Pobiedzisk, Węglowa, Kociołkowej Górki i JRG-3. Pożar objął powierzchnię około 5 hektarów trawy, trzciny i krzaków.

Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.