partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 3 wyjazdy do działań ratowniczych. Interweniowali do zdarzenia drogowego, pożaru i ratowania kota.

      W sobotę, 7 września strażacy z Kobylnicy i JRG-3 zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Janikowie na skrzyżowaniu ulicy Podgórnej z Gnieźnieńską. Po dotarciu na miejsce w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Jeden pas drogi w kierunku Poznania został zablokowany. Strażacy przystąpili do działań ratowniczych polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej dwóm osoba z samochodu osobowego oraz rozłączeniu akumulatorów. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego strażacy przekazali osoby poszkodowane ratownikom i przystąpili do wstępnej neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz wprowadzili ruch wahadłowy. Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Kierowcy samochodu dostawczego nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, iż był pod wpływem alkoholu. Strażacy do czasu przyjazdu policji drogowej, przeprowadzeniu szczegółowej dokumentacji miejsca zdarzenia oraz usunięciu z drogi pojazdu dostawczego kierowali ruchem wahadłowym. Po zakończeniu czynności przez policję strażacy zneutralizowali całkowicie rozlane płyny i przywrócili ruch na drodze. Działania ratownicze trwały 5 godzin.
    Dwa zdarzenia miały miejsce w poniedziałek 9 września. Pierwsza akcja tego dnia była bardzo nietypowa i dotyczyła uwięzionego kota w szybie wentylacyjnym bloku na osiedlu Zygmunta III Wazy. Strażacy po przybyciu na miejsce przystąpili do działań mających na celu zlokalizowanie kanału wentylacyjnego wychodzącego z mieszkania  oraz sprawdzeniu całego pionu. Po zlokalizowaniu strażacy sprawdzili cały szyb wentylacyjny, w którym nie potwierdzono obecności kota.  Z informacji uzyskanych od właścicieli kot powrócił kilka godzin później. Prawdopodobnie zwiedzał inne szyby wentylacyjne w bloku lub mieszkanie sąsiadów. Działania ratownicze trwały ponad godzinę i były prowadzone przez strażaków z Kobylnicy i Swarzędza.
    Tego samego dnia strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali zadysponowani do pożaru na 1 piętrze domu wolnostojącego w Swarzędz przy ul. Spokojnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, iż doszło do pożaru drzwi w jednym z pomieszczeń. Pożar został ugaszony przed przybyciem strażaków. Działania ratownicze polegały na oddymieniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej. Cała akcja trwała niecałą godzinę.
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.