partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA

WIEŚCI Z OSP KOBYLNICA
Udostępnij

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zanotowali 4 wyjazdy do działań ratowniczych. Interweniowali do zdarzenia drogowego, pożaru i alarmu o wycieku gazu. Jedna interwencja dotyczyła usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych.

     19 września po godzinie 10 strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali wezwani do Swarzędza na osiedle Dąbrowszczaków, gdzie w jednym z mieszkań był wyczuwany zapach gazu. Strażacy po dotarciu na miejsce zlokalizowali mieszkanie a po wejściu do środka przeprowadzili pomiary miernikami wielogazowymi pod kątem występowania stężeń wybuchowych. Na szczęście mierniki nie wykazały niebezpieczeństwa a miejsce działań zostało przekazane pogotowiu gazowemu, które miało dokładnie posprawdzać urządzenia grzewcze w mieszkaniu pod katem ewentualnego wycieku gazu podczas użytkowania.
     20 września strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie domu jednorodzinnego przy ul. Perkoza na granicy gminy Swarzędz i Poznania. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar sadzy w kominie oraz silne zadymienie kilku pomieszczeń w budynku. Strażacy natychmiast przystąpili do działań polegających na przewietrzeniu zadymionych pomieszczeń, wygaszeniu pieca oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną czy pożar nie przedostał się na konstrukcję budynku. Jednocześnie były prowadzone działania mające na celu ugaszenie palącej się sadzy. Po ugaszeniu pożaru strażacy dokonali jeszcze pomiarów czujnikiem wielogazowym pod kątem ewentualnego występowania tlenku węgla w pomieszczeniach budynku.
      W niedzielę, 22 września strażacy z Kobylnicy, Swarzędza i JRG-3 zostali wezwani do zderzenia dwóch samochodów na drodze pomiędzy Gruszczynem a Swarzędzem. Po dotarciu na miejsce kobylnickich strażaków w rozpoznaniu ustalono, że na wysokości przejścia dla pieszych na ścieżce nad Jeziorem Swarzędzkim doszło do najechania dwóch samochodów osobowych. Łącznie samochodami podróżowało 7 osób w tym 3 dzieci. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej jednej osobie dorosłej i jednemu dziecku oraz kierowaniu ruchem. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowani zostali przekazani ratownikom. Na szczęście po przebadaniu okazało się, że pomoc udzielona na miejscu zdarzenia była wystarczająca i nie było konieczności transportu poszkodowanych do szpitala. Działania ratownicze trwały  godzinę.
 
Źródło: OSP Kobylnica

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.